Michał Laskowski

O Mnie

Hi, I'm Michał and I am a hobbyist photographer from Poland.

I was born and raised in Torun. In 2015 life has changed and I had to move. Now I work and live in Wrocław. Photography was always on my mind but it became my passion about in 2015. It was complicated at first, I realized that I had to to learn a lot so I joined photography workshops. After that everything has just chainged for me. I start to see more and feel more. Now when I hear "photography" it's obvious for me to express emotions on photos.

The main topic of my works are women. Their gentleness and sensuality are a great inspiration for me. I also love the play of lights and shadows, which creates a mysterious envelope in the pictures.

Let me show you the world seen through my eyes...

Publications:

Cześć!! Mam na imię Michał, a moją pasją jest fotografia.

Urodziłem się i wychowałem w Toruniu. W 2015 roku moje życie się zmieniło i musiałem się przeprowadzić. Teraz żyję i pracuję we Wrocławiu.

Fotografia od zawsze była w moich myślach, ale stała się moją pasją właśnie w 2015 roku. Początki były trudne. Zrozumiałem, że muszę się wiele nauczyć i poszedłem na warsztaty fotograficzne. Po nich wszystko się zmieniło. Zacząłem widzieć i czuć więcej. Teraz kiedy słyszę słowo "fotografia" jest dla mnie oczywiste, aby pokazać emocje na zdjęciach.

Głównym tematem moich zdjęć są kobiety. Ich delikatność i zmysłowość są dla mnie wielką inspiracją. Uwielbiam też grę świateł i cieni co tworzy otoczkę tajemniczości na zdjęciach.

Pozwól mi pokazać świat widziany moimi oczami...

Publikacje:

Would you like to stand in front of my camera?

Book a session!

Chcesz stanąć przed moim obiektywem?

Zarezerwuj sesję!!

michal-laskowski